1. Які Асики купувати у 2022 році

Для майнінгу криптовалют існують різні способи, найпростіший у плані встановлення та обслуговування.купити Асік. На сьогоднішній день лідер на ринку – фірма Bitmain. Досить хороші асики, вкрай ремонтопридатні, з гарною прибутковістю. Якщо ви шукаєте новий - хорошим вибором буде асик 19-ї серії типу T19 або S19. Зарекомендували себе як дуже надійні, із малим відсотком заводського шлюбу. Якщо ж вам підходить і варіант Б/У – цеasikT17. Не має конкурентів у своєму ціновому сегменті, досить простий у використанні та ремонті, вже не один рік є найпопулярнішим Б/У асиком на ринку.
 

2. Що таке Асики для майнінгу?

Асик для майнінгу – це один із способів видобутку криптовалюти. На вигляд це щось схоже на домашній стаціонарний комп'ютер, тільки призначений виключно для майнінгу, більш конкретно - вираховувати завдання на певному алгоритмі. Бувають асики із зовнішніми та вбудованими блоками живлення, з роздільним споживанням, маленькі та великі, все залежить від ваших уподобань та можливостей. Кожен асик - модульний, тобто його можна розібрати та запчастини від однієї моделі взаємозамінні. Зазвичай асик має в корпусі 3 хеш плати, які проводять обчислення. Для охолодження використовуються кулери, зазвичай їх від 2-х до 4-х штук на одному асику.
 

3. Що вважають Асіки?
Асики займаються хешуванням - шифруванням інформації у мережі блокчейн. У кожній із мереж, підв'язаних під певні монети, існує поняття як складність - це кількість воркерів (асиків, наприклад), підключених і працюючих у мережі. Чим вища складність тим нижча швидкість хешування і тим нижча винагорода за блок отримує асик Потужність асика можна зрозуміти найчастіше з назви. Наприклад 100 TH/s означає, що в секунду асик хешує 100 террахеш інформації. За кожне певне завершене завдання асик отримує винагороду у вигляді валюти, яку він хешував (майнив). Ці кошти беруться із комісії за переказ коштів у мережі блокчейн.

4. Яке обладнання необхідне для майнінгу?
Колись давно біткоїн можна було майнути на домашньому комп'ютері за допомогою процесора, але складність мережі на сьогоднішній день такого не дозволяє. Найпоширеніші варіанти для майнінгу - відеокарти та асики. Асики здебільшого простіше у налаштуванні та використанні, адже вони спочатку для цього і були створені. Якщо для відеокарт потрібно купувати компоненти як для комп'ютера, тобто материнську плату, процесор і т.д., то для асика нічого не потрібно, крім кабелів живлення та доступу до інтернету. Єдине, що потрібно подбати про стабільне харчування самого асика та гарного інтернет роутера чи модему.

5. Скільки приносить один Асік?
Гарне питання, на яке відповісти однозначно дуже важко. Кожен асик різний, працюють вони всі на різних алгоритмах, мають різне споживання та потужність. На щастя, існують сайти-калькулятори, на яких з легкістю можна підрахувати прибутковість певної моделі, що вас цікавить. На прибутковість впливають такі чинники як: складність мережі, споживання асика, потужність хешування та вартість електрики. Вам потрібно врахувати всі ці деталі і знайти найбільш підходящий для себе варіант прибутковості/споживання. Знову ж таки, як і сказано вище, найкраще для цього підійдуть сайти-калькулятори для майнінгу.

6. Які монети видобувають Асіки?
Асики видобувають різні монети, з яких найпопулярніші це Bitcoin, Ethereum, ZCash та інші. Кожна з цих монет прив'язана до свого  алгоритму, sha256, ethash, equihash. На кожному з цих алгоритмів існує ще ряд монет, які можна видобувати тим самим асиком. Однак, якщо раптом ви побачили, що якась альтернативна монета різко стрибнула за ціною вгору і ви захочете почати її добувати, вам потрібно буде переконатися, що ваші машини підтримують даний алгоритм. У такому випадку варто заздалегідь подбати і купити кілька асиків на різних алгоритмах, тоді ви покриватимете ними більшу площу монет, ніж одним асиком.

7. Які відеокарти краще для майнінгу у 2022?
У випадку з відеокартами у нас все досить схоже з асиками. Однак всі відеокарти майнят одне і те ж, тому ви зможете спокійно перемикатися між монетами, що вас цікавлять. Якщо питання варто якусь купити - швидше за все тут все впирається у ваш бюджет. Також як і асики, відеокарти мають свої характеристики швидкості хешування та споживання, тут вам варто виходити з ваших уподобань – купити відеокарту та окупити її швидше, або купити дорожче, окупати довше, але зрештою мати більший дохід. Найпоширенішим вибором є RTX 3060, 3060ti від фірми NVidia, або AMD 6600XT від AMD та інші. Слід зазначити, що відеокарти від NVidia трохи простіше в налаштуванні.

8. Як працювати з ASIC?
Асіки досить прості в експлуатації. Від вас потрібно буде створити комфортні для нього і вас умови. Вас в першу чергу турбуватиме шум, тому його варто розміщувати в приміщенні, звідки гул кулерів не заважатиме навколишнім. Для підключення необхідно забезпечити його гарним живленням, товстими силовими кабелями та постійним доступом до Інтернету. Також дуже рекомендується використовувати стабілізатор у разі перепадів напруги, тому асик прослужить помітно довше. У плані обслуговування теж все досить просто – потрібно прочищати його від пилу раз на кілька місяців (за ступенем забрудненості) та інколи звертатися до ремонту. Останній пункт стосується більше асиків Б/У.

9. Як відбувається майнінг?
Майнінг простими словами це одержання комісії за виконану роботу. Користувачі блокчейн мережі обмінюються деякою кількістю криптовалют між собою, виставляючи певну комісію за транзакцію. Це відбувається постійно, тому в мережі мають бути воркери для обробки цих транзакцій. Цим воркером є асик – машина, створена для обробки блоків блокчейну. Асик отримує завдання, вирішує її за якийсь період часу та отримує встановлену системою винагороду. Винагорода залежить від складності мережі (кількості воркерів) та від курсу криптовалюти.

10. Скільки майнить асик на день?
Прибутковість асика за день відрізняється від асика до асика. Це залежить від багатьох факторів - валюти, яку він майне, своєї потужності хешування, споживання самого асика та складності мережі. Зазвичай підрахувати прибутковість не так вже й складно. Є безліч спеціалізованих сайтів, званих майнінг-калькуляторами, де можна вписати вихідні значення, такі як потужність хешування, споживання та ціну за електрику, і вам сайт видасть заробіток за добу з урахуванням електроенергії та без. Асики можуть майнути як від кількох доларів на добу і доходячи до сотні та вище. Знову ж таки, все залежить від моделі бажаного асика та монети, яку ви зібралися майнити.

11. Що краще для майнінгу – Асік чи відеокарти?
Однозначної відповіді краще немає, але одне можна сказати напевно - асик набагато зручніше. Відеокарти спочатку призначені для обробки графічних завдань, а асики спроектовані спеціально під майнінг. З відеокартами потрібно подбати про їхнє складання в так званий "риг". Що саме по собі для когось може бути важким завданням, особливо для тих, хто не товаришує з комп'ютерами. Крім того, їх ще треба налаштувати. З асиком таких проблем немає. Єдине, що потрібно зробити, - підключити його проводами і зайти в веб-інтерфейс через комп'ютер для первинного налаштування. Після цього робити нічого не потрібно лише підтримувати оптимальні умови в приміщенні.

12. Як підключити ASIC?
Підключення асика саме собою дуже просте. Спершу вам потрібно зрозуміти скільки роз'ємів для живлення у нього передбачено. Для цього необхідно звернути увагу на блок живлення. Також зазвичай у характеристиках асика пишеться його споживання. Для асиків типу Т17 із споживанням близько 2200Вт та двома роз'ємами живлення підійдуть кабелі типу С13 із перетином в 1мм. Для асиків типу Whatsminer і Avalon, у яких споживання досягає 3000Вт і вище, слід купувати кабелі 2мм і більше, так як у них навантаження на мережу набагато вище. Також асикам усім потрібен постійний доступ до інтернету. Wi-Fi тут не підійде, підключення здійснюється кабелем Ethernet. Який він буде абсолютно неважливо, головне, щоб підключення було стабільним. Для надійності також можна підключити стабілізатор у разі стрибків напруги.

13. Яка відеокарта потрібна для майнінгу?
Відеокарта для майнінгу підійде практично будь-яка сучасна. Слід звернути увагу на те, що для майнінгу монети Ethereum, в народі “Ефір” необхідні відеокарти з об'ємом відеопам'яті від 6 гігабайт. Це все тому, що для роботи потрібно завантажити так званий DAG-файл, який з кожним роком зростає у розмірі. Подивитися та розрахувати його розмір можна погугливий в інтернеті. Чим більше буде розмір відеопам'яті – тим краще. Слід також звернути увагу на систему охолодження відеопам'яті. Вона розташована на платі поряд із відеопроцесором. Або купити картку з гарним охолодженням відразу, або вже її модернізувати. Це допоможемо звести до мінімуму можливість поломки.

13. Що потрібно для Майнінг ферми?
Для майнінгу ферми необхідні всі компоненти як домашнього стаціонарного ПК. Насамперед, звичайно, відеокарти. Також нам потрібна материнська плата, процесор, можна навіть поставити простий та недорогий. Оперативна пам'ять, аналогічно, найпростіша. Блок живлення залежить від кількості відеокарт. Якщо ми будемо підключати кілька, потрібно буде докупити так званий райзер - невеликі плати, що дозволяють підключити додаткові відеокарти в наш "риг". Також потрібно буде трохи повозитися з налаштуваннями наших карток, оскільки в заводських налаштуваннях вони майнуть вкрай неефективно. В цілому знайти і купити ці комплектуючі у вас не складе труднощів.

14. Що роблять Асіки?
Асики - це машини, необхідні для майнінгу криптовалют. Вони бувають різних розмірів та видів. Зазвичай оснащені кулерами для охолодження. Кожен асик може займатися тільки майнінгом, ні для чого іншого він не підходить. Асики займаються шифруванням даних у системі блокчейн. Кожен асик отримує завдання на хешування - саме шифрування. Кожен асик має різну потужність та справляється з поставленим завданням за різні проміжки часу. Від цього залежить заробіток. Також вони працюють на різних алгоритмах, від яких залежить швидкість шифрування і заробіток воркера. Потрібно враховувати характеристики перед покупкою.

15. Які відеокарти краще?
Не можна однозначно сказати, яка відеокарта краще для майнінгу. Кожна з них відрізняється від іншої за характеристиками. Деякі відеокарти можуть бути розігнані по чіпу і видавати великі частоти, на них ціна буде відчутно вищою, але для майнінгу важлива частота пам'яті, а не ядра. Найкращим вибором будуть відеокарти з гарним охолодженням відеопам'яті та охолодженням загалом. На сьогодні відмінним вибором будуть відеокарти від Gigabyte, оскільки вони славляться низькими температурами та гарною якістю складання. Орієнтуватися варто на ціну відеокарти та її характеристики. А також варто ознайомитися зі статистикою щодо даної відеокарти в інтернеті.

16. Які відеокарти підходять для майнінгу 2021 року?
Для майнінгу підходять будь-які сучасні відеокарти, від популярних фірм типу ASUS, Gigabyte, MSI, Palit та інших. Слід звернути увагу до обсяг відеопам'яті. Для зручного майнінгу обсяг повинен перевищувати 5 гігабайт, тому що при процесі видобутку відеокарта отримує так званий DAG-файл щороку зростає в ціні і відеокартам потрібно більше 5 гігабайт для того, щоб видобувати монети. Варто також звернути увагу на вік виробництва картки. Найчастіше старі показують себе гірше за нові. На сьогоднішній день варто подивитися у бік карт від NVidia RTX починаючи з 3060 до 3090 та на відеокарти від компанії AMD, хорошим середнім вибором будуть карти типу 6600 XT.

17. Які відеокарти краще використовувати для майнінгу?
Не можна однозначно сказати, яка відеокарта краще для майнінгу. Кожна з них відрізняється від іншої за характеристиками. Деякі відеокарти можуть бути розігнані по чіпу і видавати великі частоти, на них ціна буде відчутно вищою, але для майнінгу важлива частота пам'яті, а не ядра. Найкращим вибором будуть відеокарти з гарним охолодженням відеопам'яті та охолодженням загалом. На сьогодні відмінним вибором будуть відеокарти від Gigabyte, оскільки вони славляться низькими температурами та гарною якістю складання. Орієнтуватися варто на ціну відеокарти та її характеристики. А також варто ознайомитися зі статистикою щодо даної відеокарти в інтернеті.

18. Які відеокарти з LHR?
Відеокарти з приставкою LHR у назві – це відеокарти із захистом від майнінгу. Такими відеокартами є карти від NVidia RTX, починаючи з тритисячної серії типу RTX 3060, 3070, 3080. LHR перекладається як Lite Hash Rate або Low Hash Rate. Вони видають помітно меншу продуктивність проти звичайними відеокартами старішого виробництва. Цей обмежувач вбудований програмно і його досить швидко навчилися оминати. Однак, комусь простіше доплатити та купити вже розблоковану відеокарту і не паритися з приводу налаштування. Різні виробники по-різному маркують LHR відеокарти. Деякі прямим текстом підписані як "LHR", інші можуть мати назву V1, Rev. 2.0. Вендор EVGA підписує LHR картки як KL.

19. Що найголовніше при виборі відеокарти?
При виборі відеокарти слід звернути увагу до кількість оперативної пам'яті. У 2022 році для комфортного майнінгу слід вибирати відеокарти з обсягом оперативної пам'яті від 6 гігабайт і вище, тому що з кожним роком розмір DAG-файлу, необхідного для процесу майнінгу, зростає вище і вище. Також слід звернути увагу на якість відеопам'яті та виробника. Завжди зазначалося, що пам'ять від Samsung показує себе в перспективі краще за аналогічні від інших виробників. Але в цілому, сучасні відеокарти мають досить мало відмінностей і майнути комфортно можна практично на будь-якій моделі.

20. Що майнити на 1080TI у 2022 році?

Відеокарта від NVIDIA 1080Ti, що вийшла в 2016 році, досі вважається досить хорошим варіантом для майнінгу. На даний момент майнити на ній можна ряд монет, основний з яких залишатиметься Ethereum. Ethereum, можна сказати, є біткоіном світу відеокарт. Якщо раптом курс починає просаджуватися, то Ефір падатиме стабільніше, тому що в його мережу включено велику кількість пристроїв і холдерів самої криптовалюти більше, ніж в інших альткоїнів. Тому для 1080 Ti найоптимальніший варіант на сьогоднішній день це Ethereum. Однак, існує й ряд інших монет, які можна майнити на 1080Ti, дізнатися їх можна за допомогою сайтів для майнерів типу whattomine, де можна знайти необхідне зведення по токенам їхньої прибутковості та витратах на їхню видобуток, таким чином вибрати оптимальний для вас варіант.

21. Що потрібно, щоб зібрати Майнінг ферму?
Для майнінгу на фермі необхідні всі компоненти як домашнього стаціонарного ПК. Насамперед, звичайно, відеокарти. Також нам потрібна материнська плата, процесор, можна навіть поставити простий та недорогий. Оперативна пам'ять, аналогічно, найпростіша. Блок живлення залежить від кількості відеокарт. Якщо ми будемо підключати кілька, потрібно буде докупити так званий райзер - невеликі плати, що дозволяють підключити додаткові відеокарти в наш "риг". Також потрібно буде трохи повозитися з налаштуваннями наших карток, оскільки в заводських налаштуваннях вони майнуть вкрай неефективно. В цілому знайти і купити ці комплектуючі у вас не складе труднощів.

22. Як дізнатися відеокарта LHR?
Відеокарти з приставкою LHR у назві – це відеокарти із захистом від майнінгу. Такими відеокартами є карти від NVidia RTX, починаючи з тритисячної серії типу RTX 3060, 3070, 3080. LHR перекладається як Lite Hash Rate або Low Hash Rate. Вони видають помітно меншу продуктивність проти звичайними відеокартами старішого виробництва. Цей обмежувач вбудований програмно і його досить швидко навчилися оминати. Однак, комусь простіше доплатити та купити вже розблоковану відеокарту і не паритися з приводу налаштування. Різні виробники по-різному маркують LHR відеокарти. Деякі прямим текстом підписані як "LHR", інші можуть мати назву V1, Rev. 2.0. Вендор EVGA підписує LHR картки як KL.

23. Як відрізнити LHR відеокарту від звичайної?
Звичайна відеокарта не має обмежувача хешрейту, що дозволяє майнути на 100% потужності. Відеокарти з приставкою LHR у назві – це відеокарти із захистом від майнінгу. Такими відеокартами є карти від NVidia RTX, починаючи з тритисячної серії типу RTX 3060, 3070, 3080. LHR перекладається як Lite Hash Rate або Low Hash Rate. Вони видають помітно меншу продуктивність проти звичайними відеокартами старішого виробництва. Цей обмежувач вбудований програмно і його досить швидко навчилися оминати. Однак, комусь простіше доплатити та купити вже розблоковану відеокарту і не паритися з приводу налаштування. Різні виробники по-різному маркують LHR відеокарти. Деякі прямим текстом підписані як "LHR", інші можуть мати назву V1, Rev. 2.0. Вендор EVGA підписує LHR картки як KL.

24. Що означає LHR на відеокарті?
Відеокарти з приставкою LHR у назві – це відеокарти із захистом від майнінгу. LHR перекладається як Lite Hash Rate чи Low Hash Rate. Вони видають помітно меншу продуктивність проти звичайними відеокартами старішого виробництва. Цей обмежувач вбудований програмно і його досить швидко навчилися оминати. Однак, комусь простіше доплатити та купити вже розблоковану відеокарту і не паритися з приводу налаштування. Різні виробники по-різному маркують LHR відеокарти. Деякі прямим текстом підписані як "LHR", інші можуть мати назву V1, Rev. 2.0. Вендор EVGA підписує LHR картки як KL.

25. Чи можна майнити на LHR?
Спочатку такі відеокарти програмно були обмежені для майнінгу, але зараз навчилися обходити захист таким чином, що можна використовувати до 100% потужності LHR відеокарти. Звичайно, якась частина доходу буде втрачена, доведеться навіть майнути кілька монет, розділяючи потужність відеокарти, але все ж таки майнінг на таких відеокартах можливий. У майбутньому, швидше за все, будуть випущені методи обходу блокування краще, внаслідок чого карта працюватиме на 100% на певних, або ж на всіх алгоритмах, включаючи Ефір. Але, якщо ви побоюєтеся блокування, або хочете без проблем купити підключити і почати майнить, радить все-таки в першу чергу шукати відеокарти без обмежувача хешрейту.

26. Що краще Майнить на LHR?
На даний момент майнути на таких відеокартах можна ряд монет, основною з яких залишатиметься Ethereum. Ethereum, можна сказати, є біткоіном світу відеокарт. Якщо раптом курс починає просаджуватися, то Ефір падатиме стабільніше, тому що в його мережу включено велику кількість пристроїв і холдерів самої криптовалюти більше, ніж в інших альткоїнів. На сьогоднішній день вже знайдені стабільні способи обходу блокувань для отримання гарного заробітку з відеокарт LHR. Існують сервіси типу HiveOS або RaveOS, які мають ряд налаштувань і твіків, що дозволяють грамотно майнути на LHR відеокартах, маючи доступ до найдрібніших налаштувань вашого рiга.

27. Що таке криптовалюта простими словами?
Криптовалюта – це гроші, які існують лише в інтернеті. Криптовалютою, як і будь-якими іншими грошима, можна розплатитися за різні товари та послуги. Створено її таким чином, що людині не потрібно платити банкам чи будь-яким іншим посередникам за транзакцію суми від отримувача до відправника. Бажаючий переказати гроші вказує певну комісію і від неї залежить швидкість виконання операції. Криптовалюта, на відміну від звичайних, паперових грошей, не підкріплена державою, немає гарантії її цінності, вона визначається виключно на довірі людей, які її використовують.

28. Що таке біткоін простою мовою?
Біткоїн - це криптовалюта, що стала амбасадором у своїй галузі, найвідоміша валюта, яка не має фізичної репрезентації. У 2008 році, після економічної кризи, Сатоші Накамото написав статтю, де розкритикував світову фінансову систему, банки, сказавши, що в майбутньому люди зможуть переказувати гроші один одному без посередників, які не братимуть комісію за, здавалося б, просту передачу грошей з пункту А пункт Б. Так і сталося, після того, як Біткоїн показав свою спроможність, стрімко почали з'являтися й інші криптовалюти, наприклад, Ethereum, як прийнято вважати, розділяє п'єдестал з Біткоїном. Грубо кажучи, Біткоїн - захищена фінансова система, що працює без посередників і підтримується користувачами цієї системи.

29. На чому ґрунтується Криптовалюта?
Криптовалюта ґрунтується на так званій системі блокчейн (blockchain). Блокчейн створений таким чином, що кожна дія записується в журнал, який доступний всім учасникам цієї системи. Всі користувачі бачать транзакції, кому скільки надійшло і звідки скільки пішло, проте ні імен, ні адрес не вказано. Звідси й слово “крипто”, що з грецької означає “таємний” чи “прихований”. Щоб "підмалювати" собі кілька нуликів або вкрасти гроші з іншого рахунку, потрібно одночасно підмінити запис у всіх комп'ютерах у цій мережі, що на даний момент абсолютно неможливо, ми просто не маємо таких обчислювальних потужностей. Криптовалюти є вкрай надійною та продуманою системою.

30. Як використовується криптовалюта?
Використання криптовалюту обмежується лише фантазією. У травні 2010 року програміст зі США Ласло Ханіч купив дві піци, сплативши покупку 10 тис. BTC. Тоді це було еквівалентом $25. На сьогоднішній день за криптовалюти можна купити їжу, одяг, машини, навіть нерухомість. Світ потроху крокує у бік криптомайбутнього, де люди зможуть без посередництва оплачувати рахунки, витрати тощо за допомогою криптовалют. Можна сміливо заявити, що все, що ми сьогодні можемо придбати за гроші, можна придбати і за біткоїн чи ефір, питання полягає лише в тому, чи готовий продавець прийняти таку оплату. Потроху світ розширює межі криптовалют, які мають великий потенціал стати домінуючою формою фінансів у майбутньому.

31. Звідки беруться гроші у Криптовалюті?
Існує міф, що криптовалюти це шахрайство, що гроші беруться з повітря, але це зовсім не так. На даний момент домінуючим способом заробітку є майнінг. Воркери, як називають асики чи відеокарти, виконують роботу - хешування даних, що насправді є шифруванням. Дані в блокчейні необхідно шифрувати, щоб вся система була анонімною. За шифрування цих даних воркери одержують винагороду. Кожен воркер отримує так званий "блок" який потрібно захешувати, після чого отримує певну суму криптовалюти. Ця сума залежить від складності мережі та ціни на криптовалюту. Грубо кажучи, ви змінюєте ваші обчислювальні потужності та електроенергію на криптовалюту

32. Чи можна перевести в готівку криптовалюту?
Так, безперечно. Переведення в готівку криптовалюти це досить простий процес. Майже кожне місто світу має пункти обміну криптовалют на реальні гроші. Однак, варто зауважити, що не кожна криптовалюта приймається і змінюється на звичні гроші, часто обмінники пропонують обмін лише на найпопулярніші монети. У такому разі вам необхідно спочатку обмінятися на біржі на той же Біткоїн, або USDT. Останній є аналогом долара, так званий криптодолар і прив'язаний до курсу сьогодення. Ви також можете намайнені активи переводити в цей же USDT щоб мати стабільний спосіб заробляти гроші, без ризику великої осідання ринку криптовалют. Таким чином ви зможете в будь-який момент без проблем перевести в готівку ваші віртуальні кошти.

33. Що таке криптовалюта і навіщо вона потрібна?
Криптовалюта – це заміна звичних нам грошей. Це електронні гроші, але на відміну від електронних грошей на банківських рахунках, ці кошти не мають посередника. Ці гроші лежать на рахунках людей і передаються іншим людям по всьому світу без комісії третій стороні. Так, вам можливо все одно потрібно буде сплатити якусь частину грошей за транзакцію, але немає абсолютно ніякої паперової тяганини. Жодних звітів, тільки переклад. Використовується криптовалюта для оплати практично чого завгодно, від їжі та речей до нерухомості. Незабаром ці криптоденьги цілком можуть стати заміною справжнім, у тому чи іншому вигляді.

34. Як видобувається криптовалюта простими словами?
Криптовалюта видобувається та підтримується за рахунок користувачів мережі. Гроші не беруться “з повітря”, як дехто вважає, вони “майнуться”. Майнінг це процес шифрування інформації, за який воркер - пристрій, який зробив роботу для здійснення транзакції, отримує у свою чергу винагороду за цю роботу. Вона залежить від багатьох факторів, основні з яких - ціна на монету, потужність апарату, що виробляє обчислювальну силу та ціна на електроенергію. Зайнятися майнінгом може будь-який бажаючий, для цього не потрібно ніяких спеціальних дозволів або ліцензій. Принаймні у нашому СНД регіоні.

35. Чим підкріплено криптовалюту?
Криптовалюта не підкріплена нічим. Точніше, вона підкріплена довірою користувачів. Ціна не регулюється ззовні, ніхто не може в клацання пальцями згорнути або зменшити ціну, у неї немає регулятора. Курс повністю залежить від балансу попиту та пропозиції на ринку. Однак, є деякі люди, у яких частка цих грошей вища або нижча, вони можуть виводячи фінанси, продаючи монети, таким чином впливати на курс, але це стосується скоріше криптовалют з маленькою мережею. З Біткоіном, як лідером, такого бути не може, або не відчуватиметься дуже серйозно, адже частка вкладників надзвичайно висока. Варто розуміти, яку криптовалюту ви купуєте, який користуєтеся і який потенціал у неї є чи буде.

36. Що можна придбати за Криптовалюту?
За криптовалют можна купити практично все. Колись давно за 10 тис. біткоїнів було куплено піцу, на сьогоднішній день обмеження стоїть тільки за продавцем, але ми бачимо як все більше і більше товарів та послуг продаються та купуються за криптовалюти. Через свою анонімність і високий рівень захисту, з кожним роком довіра до цього засобу оплати зростає вище і вище, зводячись до того, що в майбутньому, цілком імовірно, криптовалюти зможуть замінити нам звичні гроші. Є навіть аналоги долара, криптовалюта USDT, курс якої прив'язаний до реальної ціни долара на ринку. Якщо ви побоюєтеся що Біткоїн або Ефір, наприклад, не приймуть як оплату, їх запросто можна поміняти на криптодолар, який має значно більшу вагу.

37. Чи можна створити свою криптовалюту?
Так, безперечно. На даний момент у світі існують десятки тисяч токенів, крім найпопулярніших, що працюють на різних алгоритмах, найчастіше на добре відомих. Є також організації, що займаються створенням криптовалют "під ключ", пропонуючи створити не тільки саму цифрову монету, а також повне юридичне оформлення, реєстрацію юридичної особи і так далі. Але проблема полягає в тому, що мало тільки створити, щоб монета була цінною, потрібні люди, які будуть в неї вкладати і вірити в її цінність. Найчастіше таке під силу лише великим компаніям, які зможуть рекламувати та гарантувати цінність свого токіна хоча б своєю репутацією.

38. Чим небезпечна криптовалюта?
Ось це дуже гарний пункт, оскільки криптовалюта не має свого оператора, її курс залежить лише від балансу попиту та пропозиції. Це стосується більше дрібних монет, де велику частку займають найбільші інвестори, які можуть за лічені години або навіть хвилини обвалити курс, продавши свої активи. Таке траплялося вже жодного разу. Тому варто довіряти лише найбільшим і найвідомішим монетам, що мають мільйони вкладників. Так ви убезпечите себе певною мірою від волатильності ринку і знизите свої ризики втратити гроші до мінімуму. На даний момент такими монетами є Bitcoin, Ethereum, BNB та інші.

39. Як можна продати Біткоїн?
Існує безліч способів перетворити Біткоїн на реальні, звичні гроші. Або можна просто витратити його на послуги та товари. Найпростіший спосіб продати Біткоїн - це біржі. Вони пропонують обміняти монету на інші за невелику комісію зі свого боку. Є варіант продажу Біткоїна за USDT, який є криптодоларом та повністю прив'язаний до курсу реальної валюти. Також існують пункти обміну криптовалют на фіатні гроші, вони є практично у будь-якому місті, особливо у великих. Найчастіше це не довше за обмін тих же доларів і євро на рублі або гривні. Варто зауважити, що у випадку з Біткоїном проблем виникнути не повинно, оскільки це досить велика монета і практично всі пункти зможуть її купити без проблем. Однак, якщо ви хочете продати менш відомий токен, його обмінник може не прийняти. Це потрібно окремо погоджувати, щоб не потрапити в неприємну ситуацію.

40. Що означає добувати Біткоїн?
Процес видобутку Біткоїна називається майнінгом. Це одержання комісії за виконану роботу. Користувачі блокчейн мережі обмінюються деякою кількістю криптовалют між собою, виставляючи певну комісію за транзакцію. Це відбувається постійно, тому в мережі мають бути воркери для обробки цих транзакцій. Цим воркером є асик чи відеокарта - машина, призначена обробки блоків блокчейна. Воркер отримує завдання, вирішує її за якийсь період часу та отримує встановлену системою винагороду. Винагорода залежить від складності мережі (кількості воркерів) та від курсу криптовалюти.